Twórca Counter Strike’a oficjalnie oskarżony

 Cliffe – TWÓRCA COUNTER STRIKE’A ARESZTOWANY

Jess Cliffe, jeden z twórców Counter Strike’a, został aresztowany przez policję w Seattle. Podejrzewa się go o seksualne wykorzystanie dziecka. W zeszłym tygodniu dotarła do nas wiadomość, że współtwórca Counter Strike’a został zatrzymany przez policję jako podejrzany w sprawie popełnienia przestępstwa na tle seksualnym wobec nieletniego. Dziś wiemy, że Jess Cliffe jest oskarżony o skorzystanie z usług szesnastoletniej prostytutki.

 

Nad głową Cliffe’a zbierają się czarne chmury, a jego sprawa jest bardzo poważna. Prokuratura z hrabstwa King oficjalnie oskarżyła Cliffe’a o przestępstwo seksualne z udziałem nieletniej prostytuki oraz o nagranie stosunku wbrew woli dziewczyny. Cliffe miał kilkakrotnie skorzystać z usług dziewczyny między kwietniem a czerwcem zeszłego roku, płacąc dziewczynie zidentyfikowanej jedynie jako ”AC” 300 dolarów za godzinę spotkania.

Współtwórca Counter Strike dziewczynę znalazł za pomocą strony internetowej przeznaczonej dla dorosłych i zgodnie z tym, co mówi jego prawnik, Cliffe nigdy nie szukał kontaktu z nieletnim. Sama AC mówi, że nie wie czy Cliffe zdawał sobie sprawę z jej wieku, ale oskarża go o nagranie jednego z ich spotkań wbrew jej woli. W pewnym momencie dziewczyna chciała zwrócić uwagę, że nielegalnym jest posiadanie dziecięcej pornografi, ale zrezygnowała z tego, bo bała się przeciwstawić oskarżonemu z powodu swoich małych rozmiarów i strachu o własne życie.

Co teraz grozi Cliffe’owi? Stan Waszyngton, gdzie doszło do czynu, takie sprawy traktuje poważnie. Nie ma znaczenia, czy stosunek odbył się za zgodą nieletniego – każda płatność za seks z osobą niepełnoletnią jest przestępstwem. Póki co, Cliffe przesiaduje w areszcie, jego sprawa trafi na wokandę 25. lutego, kaucja została wyznaczona na 150 tysięcy dolarów.

To nikt inny jak Cliffe wraz z Minhem Le stworzyli w 1999 roku moda do Half-Life znanego jako Counter Strike. Jak doskonale zdajecie sobie sprawę, mod dzielił graczy na dwie drużyny – terrorystów i antyterrorystów – i rzucał ich do walki na śmierć i życie. Dziś CS to jedna z najpopularniejszych e-sportowych dyscyplin świata codziennie ogrywana przez miliony zapaleńców.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.